وارتسیلا

موتور۳۱ وارتسیلا در گینسوارتسیلا اخیرا موتور ۳۱ خود را معرفی کرده است که توانسته است عنوانی را در رکوردهای جهانی گینس از آن خود کند و با این دستاورد که بسیار هیاهو کرده است توانسته جایگاه خود را در تکنولوژی بهبود بخشد.این دستاورد در ۲۶ می ۲۰۱۵ تایید شده است.

وارتسیلا

وارتسیلا اخیرا موتور ۳۱ خود را معرفی کرده است که توانسته است عنوانی را در رکوردهای جهانی گینس از آن خود کند و با این دستاورد که بسیار هیاهو کرده است توانسته جایگاه خود را در تکنولوژی بهبود بخشد.این دستاورد در ۲۶ می ۲۰۱۵ تایید شده است.

دلیل اینکه موتور ۳۱ واتسیلا در این لیست قرار گرفت بالاترین بازدهی در مصرف سوخت است که میزان مصرف مخصوص آن ۱۶۵g/kwh میباشد.این مقدار کمترین میزان مصرف سوخت در بین موتورهای دیزل چهارزمانه موجود در بازار است.

موتور ۳۱ وارتسیلا طراحی شده است تا در انواع شناورها در فراساحل،کشتی های مسافربری و دیگر قسمتهای دریایی به خدمت گرفته شود در جایی که قدرتی به میزان ۴٫۲ تا ۹٫۸ مگاوات مورد نیاز است.

این موتور میتواند با انواع سوخت کار کند که در سه مدل مختلف diesel،Dual-Fuel(DF) و spark-ignited gas(SG) آمده است.این توانایی موتور۳۱ وارتسیلا در استفاده از انواع سوخت ، باعث شده است که کاربران بتوانند از انواع سوخت سبک تا سنگین و گاز با کیفیتهای مختلف را استفاده کنند.

صنایع دریایی بیشتر از هر چیزی بر روی بازدهی بیشتر تمرکز کرده اند که موتور ۳۱ وارتسیلا با تایید گینس توانسته است این خواسته آنها را با تولید موتورهای چهارزمانه کم مصرف و منعطف جامه عمل بپوشاند.که باعث میشود هزینه ها به میزان قابل توجه کاهش یابد.

لینک خبر
3 thoughts on “موتور۳۱ وارتسیلا در گینس

 1. مرتضی قاسمی

  با عرض سلام و تشکراز مطالب ارزنده و فنی و جدید و جالب بودن اخبار درمورد موتورهای وارتسیلا.
  بنده کارشناس ارشد مکانیک با گرایش تبدیل انرژی هستم و با سابقه بیش از ۱۵ سال تجربه کاری با موتور ژنراتورهای وارتسیلا اهم از تجهیزات مکانیکی و برقی و سیتم سوخترسانی و لوبریکیشن و کولینگ و تسلط کار بر روی جک بولت های سیلندر هد، کم شفت، بیرینگ های اصلی و متحرک شاتون و بیرینگهای گژن پین پیستون و ایرکولر و مهم تر از همه سیستم توربوشارژ و ویستگیت و…. را دارا میباشم .

  پاسخ
  1. مدیر سایت نویسنده نوشته

   با سلام
   از اطلاعات و تجربیات شما در انتقال دانش فنی موتورهای دیزل استقبال میکنیم.
   موفق باشید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[uniplace_links]