معرفی کتاب

 

Engine bearing failure analysis guide

Smiley face

 

این کتاب یک راهنمای خوب برای آنالیز و تصحیح در شکست نابهنگام یاتاقان موتور است که برای مهندسین و پرسنلی که با آنها سر و کار دارند بسیار مفید است.
این کتاب شامل تمام تلرانسهای موجود برای یاتاقانهاست که بصورت یک هند بوک درآمده است و بسیار موثر میباشد.
در این کتاب لقی یاتاقانها و اندازه های آنها متناسب با اندازه ژورنال آمده و اینکه در چه استرسی دچار شکست میشوند.


ENGINEERING FUNDAMENTALS OF THE INTERNAL COMBUSTION ENGINE

Engineering_Fundamentals_of_the_Internal_Combustio

 

کتاب حاضر برای موتورهای احتراق داخلی نوشته شده است.
تمام مطالب پایه و تئوری برای چنین موتورهایی در این کتاب آمده است.
با مطالعه کتاب میتوان اطلاعات مفیدی از اساس موتورهای احتراق داخلی بدست آورد که صحبتهایی از ترمودینامیک و مکانیک سیالات در آن شده است.
این کتاب در مورد هر دو نوع موتور یعنی موتورهای پیستونی دوزمانه و موتورهای پیستونی چهارزمانه مطالب خوبی را در اختیار خواننده قرار میدهد.
برای افرادی که علاقمند به افزایش دانش موتورهای داخلی هستند بسیار مفید است.
نویسنده:Willard W. Pulkrabek  انتشارات: Prentice Hall    سال انتشار:۲۰۰۳    تعداد صفحات:۴۱۱


DIESEL ENGINES FOR SHIP PROPULSION AND POWER PLANTS

Diesel_Engines_for_Ship_Propulsion_and_Power_Plant

 

این مجموعه ای از کتاب شامل اطلاعات مفید در مورد ساخت موتورهای دریایی، جنس و مواد مورد استفاده شده در آنها، دسته بندی های مختلف موتور، تعمیر و نگهداری قطعات آن است.
در این کتاب تصاویر مناسب با توضیحات به یادگیری مفاهیم کمک شایانی میکند .
این کتاب برای افرادی که علاقه به کشتی و ماشین آلات روی کشتی دارند بسیار مفید خواهد بود .
این کتاب برای هر مهندس کشتی و افراد علاقمند به موتورهای دیزل سفارش میشود.
نویسنده:Kees Kuiken انتشارات : Onnen, The Netherlands سال انتشار :۲۰۰۸  تعداد صفحه :۳۶۲


MARINE PROPELLERS AND PROPULSION, 3RD EDITION

 

Marine_Propellers_and_Propulsion_3rd_Edition

 

چگونه با ساخت پروانه مناسب در انرژی صرفه جویی کرد.
از سال ۲۰۰۷ که چاپ دوم این کتاب متشر شد تغییرات مهمی در رابطه با سیستم رانش انجام گرفت.
در این میان IMO نیز ابتکاراتی را در مورد طراحی شاخص انرژی داشته است که یک مورد از آن در راستای بهبود پوشش بدنه میباشد که در سال ۲۰۰۱ تصویب شد.
در مجموع  در این ابتکارات قانونی باید فهم بیشتر و دقیقتری نسبت مفاهیم فیزیک و کاویتاسیون و تاثیرات خورگی آن روی پروانه کشتی داشت.
نویسنده:John Carlton انتشارات:Elsevier Science سال انتشار:۲۰۱۲ تعاد صفحه ۵۱۲٫


 

«کتاب جامع مهندسی معماری دریایی»

کتاب-جامع-مهنسی-دریایی

«کتاب جامع مهندسی معماری دریایی» از جامع­ترین و غنی­ترین کتابها در زمینه مهندسی معماری دریایی است که شش درس رشته مهندسی کشتی­سازی را بطور کامل پوشش می­دهد: شناخت کشتی، هیدرواستاتیک، هیدرودینامیک، طراحی کشتی، طراحی با استاندارد و مهندسی اقیانوس. اغلب مطالب این کتاب برای کشتی­های تجاری است و محتوای آن به گونه­ای تألیف شده که جنبه کاملاً کاربردی برای طراحی کشتی­ها داشته باشد و طراحان کشتی بتوانند از آنها استفاده کنند. از نقاط قوت و منحصر­بفرد این کتاب، استفاده گسترده از استانداردهای دریایی است که در بخش­های مختلف کتاب از آنها استفاده شده است. همچنین مثال­های متعددی در بخش­های مختلف کتاب ارائه شده که به درک بهتر مطالب کمک می­کنند. نکات آزمون­های کارشناسی ارشد نیز در داخل مطالب گنجانده شده است. برای تألیف این کتاب بیش از سه سال وقت صرف شده و بیش از ۵۰ جلد کتاب لاتین و فارسی مطالعه شده و نقاط قوت آنها با بیانی مناسب در این کتاب چکیده و ارائه شده و از تجارب تدریس چند ساله مؤلف در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برای تفهیم بهتر مطالب نیز استفاده شده است. منابع هر قسمت در انتهای همان قسمت ارائه شده است. منابع ارائه شده در ابتدای هر فصل به صورت پاورقی آمده است و شماره منابع هر قسمت با قسمت دیگر متفاوت است. این کتاب دارای ۶ قسمت اصلی است: قسمت اول: آشنایی با انواع شناورها و مهندسی معماری دریایی (موضوع درس تکنولوژی کشتی). قسمت دوم: هیدرواستاتیک و پایداری (موضوع درس آرشیتکت استاتیک) قسمت سوم: هیدرودینامیک و پیشرانش (موضوع درس آرشیتکت دینامیک) قسمت چهارم: حرکات کشتی در امواج دریا ( دریامانی) (موضوع درس مهندسی اقیانوس) قسمت پنجم: معماری و جانمایی کشتی (موضوع درس طراحی کشتی و درس طراحی با استانداردهای دریایی) قسمت ششم: طراحی شناورهای تندرو سرشی ( موضوع درس طراحی شناورهای تندرو) نویسنده : محمد مونسان تعداد صفحه:۱۰۰۰


آشنایی با زیردریایی های نظامی

آشنایی با زیردریایی های نظامی

 

تکنولوژی زیردریایی‌های نظامی از سر‌ّی‌ترین اسرار هر کشوری محسوب می‌شود و در اختیار داشتن آن،‌ پشتوانه محکمی برای دفاع ملی می‌باشد. پیدایش تکنولوژی زیردریایی به چند قرن قبل باز می‌گردد ولی تکنولوژی زیردریایی نظامی مربوط به چند دهه قبل از جنگ جهانی اول می‌شود که طی دو جنگ جهانی پیشرفت‌های چشمگیری نمود. این تکنولوژی هم ‌اکنون در اختیار چند کشور معدود در دنیا می‌‌باشد.زیردریایی همواره به ‌عنوان یکی از مخوف‌ترین سلاح‌های جنگی که ردیابی و مقابله با آن بسیار دشوار است، مطرح بوده است. حتی با پیشرفت‌های علمی امروزی، هنوز بشر نتوانسته است به راحتی وسایل نقلیه زیر آبی را ردیابی کند و دریا به‌عنوان عامل بسیار مناسب برای اختفاء‌ این وسیله جنگی مطرح بوده است. نویسنده : محمد مونسان تعداد صفحه :۲۲۰